לוגותרפיה | טיפול בלגותרפיה

פניה מהירה

דיסקרטיות מובטחת

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

מה זה לוגותרפיה?


לוגותרפיה היא גישה בפסיכולוגיה שפותחה על ידי דר. ויקטור אמיל פרנקל (1905-1997) שחי בווינה ולמד אצל דר. פרויד ואדלר. השיטה, שנחשבת כגישה הוויינית השלישית לפסיכותרפיה, יחד עם פרויד ואדלר, פותחה עוד כשפרנקל היה יחסית צעיר.
השיטה החדשנית שלו טוענת שיש שלשה רבדים לבנאדם.
הרובד הראשון והשני מוסכמים על כולם והם :
הפיזי, הפסיכולוגי רגשי.
פרנקל תיאר רובד נוסף הקיים אצל כל בנאדם שנקרא הרובד ה'נואטי' (Noetic), והוא הרובד האנושי שבו יש לאדם את הרצון אל המשמעות האישית והמיוחדת שלו בחיים. המקום הזה הוא ייחודי לאותו בנאדם. כשהוא נמצא בדרך אל המשמעות, הוא מרגיש טוב עם עצמו. הוא מרגיש שהוא נמצא במקום שבו הוא אמור להיות. באנגלית קוראים למקום הזה the zone – האיזור. אך אם הוא לא צועד לכיוונו, הוא מרגיש תסכול, ריקנות, חרדה ולעתים אפילו דיכאון ואפטיה.
התכונות של אחריות, שאיפה, אצילות ועוד המביאים את הבנאדם לכיוון המשמעות הייחודית שלו. הם תכונות הכרחיות אצלנו ולא איזה סובלימציה של דחפים מתוסכלים. זה פוגש את האדם בצד הבריא שבו – הצד שאומר "אני פה כדי להצליח."

איך ולמי זה עוזר?


בגלל האוניברסאליות של משמעות אצל בני אדם, זה יכול לעזור לאנשים בכל הגילאים עם מגוון רחב מאוד של התמודדויות כמו דיכאון, חרדה, חוסר שקט, בטחון עצמי נמוך ועוד.
הטיפול שניתן לאנשים הסובלים, אם כן, מתייחסת לנושא שהביא אותו לטיפול ואיפה זה מפריע לו בתפקוד וברצונו להתקדם, להחזיר תחושת שליטה בחיים שלו ולהגשים את המשמעות שלו. ישנם אנשים שמגיעים לטיפול כשההתמודדות כל כך קשה שאפילו קשה להם לראות שיש בכלל משמעות בחיים שלהם. לא מדובר על קושי למצוא את זה אלא ממש חוסר הסכמה שיש משמעות בכלל. גם במצב הזה, יש מה לעשות. אפשר לחזור למסלול ואפילו להתחיל להמריא.

קצר – מועד


הטיפול לרוב הוא קצר-מועד עם תוצאות שנשארות לאורך זמן. לדוגמא, היתה אצלי אישה ששנים סבלה מטקסים ולא יכלה לתפקד בגלל התנהגויות טקסיות וחוזרות שלה. ואחרי מספר מועט של מפגשים, היא למדה איך להשתלט על החיים שלה ואפילו להתקדם לחיים בעלי משמעות.
זה גם כולל הבחור שהיו לו קשיים חברתיים ולא השתלב בחברה או אפילו עם המשפחה הקרובה. אחרי כמה פגישות הוא התחיל להרגיש יותר בנוח במשפחה והמשיך להתקדם ביצירת קשרים חברתיים בכיתה שלו. השינויים החזיקו עד היום.
כמובן, אי אפשר להגיד מראש כמה זמן בדיוק זה ייקח אבל לקוחות לרוב מדווחים על הבדל בתחושה הכללית תוך כמה מפגשים.

איך מתחילים


כצעד ראשון, אתם מוזמנים לבוא להתייעצות. במפגש הראשון, אני יחד אתכם בודקים את המצב הנוכחי לבירור איך שיטת טיפול זו יכולה לעזור לך בחיים. בתום הפגישה נבנה תכנית אישית המתאימה לייחודיות שלכם.
תצרו קשר עכשיו לבדוק אם הטיפול הזה מתאים גם לכם.

גודל טקסט
ניגודיות